Suchość pochwy u 26-latki

Od dwóch miesięcy męczę się z suchością pochwy. Przypomniałam sobie, że obecnie jak mam dni płodne/niepłodne to niestety moja pochwa nie produkuje śluzu. Czym to może być spowodowane? Brałam cyclodynon, a problemy pojawiły się po leczeniu infekcji grzybiczej. Co zrobić? Może to hormony?

Aleksander Ropielewski

Opisany problem często ma miejsce po zakończenia leczenia infekcji pochwy i zwykle udaje się go wyleczyć stosując globulki nawilżajaće lub przemija samoistnie.