Suchość warg sromowych a lekka infekcja

Mecze się z suchościa warg sromowych i okolic (w pochwie jest mokro,a na zewnątrz bardzo sucho). 2 tygodnie temu bralam gynazol, bo lekarka stwierdziła lekką infekcje. W pochwie ściany były gładkie i nad wrażliwe. Postanowilam wziąć hydrovag, który pomógł od środka. Po kuracji problem wrócił. Też byłam przeziebiona i był antybiotyk. Co możemy pomoc? Myślę,że gynazol mnie uczulil,a lekarka zbagatelizowala mnie.( Czy 1,5 miesiąca kuracji cyclodynonem miało na to wpływ? Ogólnie jestem alergikiem.

Po licznych infekcjach intymnych i stosowaniu lekow dopochwowych problem suchosci pochwy moze sie nasilic, dlatego tez powinna Pani odbudowac prawidlowa flore bakteryjna pochwy stosujac odpowiednie globulki oraz stosowac zele intymne nawilzajace,