Suchość skóry a brak hormonów w organizmie

Mam bardzo sucha i popekana skore rak i stop.kupuje kremy z mocznikiem oraz tluste kremy jednak to pomaga tylko ns chwile.Bylam u dermatologa przepisał mi aksoderm.tez pomoglo na krotko.Nie wiem ale doszukuje sie sama przyczyny. Rok temu miałam wycięte lewe przydatki a 3 tygodnie temu wycieli mi macice i prawe przydatki. HTZ nie dostaje bo mam wizytę za tydzień i pewno wyedy lekarz mi cos zapisze.czy brak hormonów może powodowac też takie skutki?dodam ze od 9 lat choruje na cukrzycę_ jest dobrz.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza dermatologa w celu określenia odpowiedniego postępowania. Zaburzenia hormonalne oczywiście mogą wpływać na takie objawy ale nie można wykluczyć współistnienia innej jednostki chorobowej.