Suchy kaszel i katar a uczulenie na kota

Miesiąc temu przygarnęłam małego kotka Simbę. Moi rodzice mają kota i mieszkając u nich nie miałam żadnych objawów uczulenia ( z tym że tamten kot był mniej towarzyski i np. nie miał zwyczaju wchodzić na kolana, a Simba bardzo często się tuli i przybliża do twarzy). Od kiedy pojawił się nowy kot u mnie w domu zauważyłam że często cieknie mi z nosa i mam suchy kaszel kiedy jestem w domu. Czy to możliwe, mieć alergię tylko na konkretnego kota? Dodam ze oba koty sa dachowcami.

Aleksander Ropielewski

Jest to możliwe i może wynikać z płci kota, rodzaju umaszczenia oraz zwyczajów kota o jakich Pani pisała.