Suchy zębodół po wyrwaniu szóstki

mam pytanie,mialam wyrywany zab gorna 6,zrobil mi sie suchy zebodol,boli okropnie,w piatek mialam opatrunek,dostalam tez antybiotyk,i biore ibuprom co 6 godzin,czy to wystarczy? czy musze codziennie zmieniac opatrunki?dodam ze opatrunek nie zmniejszyl bolu,czy wystarczy raz na jakis czas ?biore antybiotyk

Witam
Z opisu podanego przez Pania wnioskuje ze doszlo do zainfekowania zebodolu. Prosze sie udac do stomatologa, gdyz zebodol nalezaloby oczyscic w znieczuleniu ('wylyzeczkowac), prawdopodobnie z zaopatrzeniem chirurgicznym - czyli zszyciem. Po zabiegu czy to ekstrakcji zeba, czy wyzej wspomnianego zabiegu obowiazuje zakaz palenia tytoniu przez co najmniej 24 h oraz wskazana jest polplynna dieta.
Pozdrawiam.