Suplementacja witamin B6 i B12 a trądzik

Moja 18-to letnia wnuczka ma spory tradzik , który sie jeszcze bardziej nasilił. Po wizycie u Dermatologa -- zaznaczam ,że moja wnuczka cierpi na schorzenie neurologiczne [ przeszła 3 lata temu porażenie Nervu twarzowego [ prawa strona ] Zdziwiło mnie to ,że Dermatolog zapisał jakieś Antybiotyki i zabroniła spożywania , które zalecił Neurolog z Grupy b6 i b12 -- Pani Dermatolog zabroniła tych witamin całkowicie ,

Rzeczywiście witaminy z grupy B mogą nasilać trądzik. Nie znając jednak dokładnie Pani wnuczki nie jestem w stanie powiedzieć, czy jest tak w jej przypadku. Proszę spytać lekarza neurologa, czy witaminy te są niezbędne?

Witam a czy wnuczka przyjmuje jakieś preparaty do smarowania na skórę?Czy wykonuje jakieś dodatkowe zabiegi lecznicze na trądzik np peelingi medyczne? Z lekami najlepiej skonsultować się z neurologiem.

Często również przy porażeniach nerwu twarzowego jeśli pozostały jeszcze jakieś ślady można je skorygować za pomocą zabiegów z medycyny estetycznej botox i kwas hialuronowy aby wyrównać połowę twarzy, która zazwyczaj delikatnie opada po porażeniu.