Poziom witaminy B12 a suplementacja

Witam,Czy przy wyniku witaminy B 12 150 pg/ml (193.00-982.00) trzeba zaczac suplementację ponieważ obawiam się zażywania tej witaminy z obawy przed nawrotem trądziku . Pozdrawiam

Witamina B12 jest bardzo ważna dla organizmu. Jej niedobór powoduje między innymi anemię i uszkodzenia układu nerwowego np otępienie, polineuropatię i inne.
Poza suplementacją należałoby poszukać przyczyn jej niedoboru. Najczęściej jest to złe wchłanianie w obrębie przewodu pokarmowego, ale mogą też być inne poważne przyczyny.
Proszę zgłosić się do internisty.