Swędząca wysypka z wyciekami po prawej stronie klatki piersiowej

Witam - w dziecinstwie i jako studentka chorowalam na ospe wietrzna. teraz od kilku lat co jakis czas mam polpasca - tak zdiagnozowano w Polsce. Teraz znowu sie pojawil - te same objawy: swedzca wysypka z wyciekami po prawej stronie klatki piersiowej . te pecherze juz popekaly i mam otwarte rany, do tego bole reki prawe., lekarz w Szwecji przepisala mi leki na uspokojenie. Dlaczego tak czesto mam polpasiec, czy sa jakies badania aby znac przyczyne?

Jeśli faktycznie ma Pani tak częste nawroty półpaśca, to wskazana byłaby diagnostyka pod kątem niedoborów odporność - na początek koniecznie do wykonania morfologia krwi z rozmazem, dalsza diagnostyka powinna być prowadzona w Poradni Immunologicznej.