Swędzące krostki i czerwone plamy na ciele

Witam.Od około pół roku mam w różnych miejscach ciała swędzące małe krostki które grupują się po 3-4 w sporych odstępach (na...pośladkach) lub występują "samotnie" np pod kolanami na łokciach.Wcześniej byłem u lekarza rodzinnego bo miałem takie dziwne plamy na kolanach swędzące czerwone i skóra robiła się szaro-biała,brałem bedirect niby pomogło ale ślady zostały.Odokmiesiąca swędzą mnie kolana i to co wcześniej wymieniłem również reszta skóry ale mniej intensywnie i nie ma krost.Co to może być?

Witam. Opisane zmiany najprawdopodobniej są wynikiem reakcji alergicznej. Sugeruję wizytę u dermatologa który wdroży odpowiednie leczenie.