Swędzące plamy i łuszcząca się skóra na powiekach

dobry wieczor mam pytanie od pewnego czasu na powiekach mam czerwone swedzace plamy a gdy skora jest sucha luszczy sie z nich skorka czego to moze byc objawem?

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Przyczyny opisanych przez Panią objawów mogą być różne: infekcja, uczulenie, choroba o podłożu autoimmunologicznym (m.in. łuszczyca) - jednak nie jest możliwe postawienie diagnozy na podstawie samego opisu. Zachęcam do wizyty u lekarza dermatologa. Pozdrawiam.

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Opisane przez Panią objawy mogą wynikać z różnych przyczyn: infekcja, uczulenie, choroba autoimmunologiczna (m.in. łuszczyca) - niestety nie jest możliwe ustalenie rozpoznania jedynie na podstawie samego opisu. Zachęcam do wizyty u lekarza dermatologa. Pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy najpewniej mają tło zapalne lub alergiczne. Sugeruję konsultację ze specjalistą dermatologiem lub pediatrą, który pokieruje dalszym postępowaniem.