Swędzące plamy w okolicach piszczeli

Dzien dobry mam problem z plamami na nogach. Dwa lata temu zaczeła mnie swędzic noga w okolicach piszczela trwało to około dwóch miesięcy potem pojawiły sie plamy czerwone a teraz mocno brązowe które juz nie swędzą. Od paru miesięcy mam ten sam problen z lewą nogą identycznie to samo I w tym samym miejscu plamy .do jakiego lekarza mam się udac morze to wątroba

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane zmiany mogą mieć podłoże alergiczne, infekcyjne jak i mogą być wynikiem schorzeń ogólnoustrojowych. W celu wyjaśnienia przyczyny i postawienia konkretnej diagnozy proszę skonsultować się z lekarzem POZ, który ewentualnie skieruje Panią/Pana do specjalisty dermatologa.