Swędzenie odbytu i podrażniona skóra

Witam. Od dwoch tygodni walcze z swedzacym odbytem i podrazniona skora wokol niego. Moj lekarz rodzinny juz nie wie co mi dawac za leki, martwie sie bo mam stwierdzona szczeline odbytu, kał jest luzniejszy niz zwykle, niekiedy pojawia sie dziwna wydzielina koloru pomaranczowego.Po wyproznieniu nasila sie swiad. Dodam ze mam nasilone uplawy z pochwy o dosc nieprzyjemnym zapachu. Robilam badania ogolne krwi i moczu wszystko jest ok. Prosze o pomoc do kogo mam sie udac. Jakie badania wykonac ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ze względu na upławy, które najpewniej są wynikiem infekcji, powinna Pani skonsultować się ze specjalistą ginekologiem. Ze względu na świąd odbytu i szczelinę sugeruję konsultację proktologiczną. Warto jednak wykonać jeszcze badanie kału w kierunku pasożytów.