Swędzenie po użyciu smakowych prezerwatyw

Uprawiałam z partnerem seks oralny i zwykły. Użyliśmy prezerwatyw smakowych i dostałam swędzenia. Stosowałam Iladian, później miałam miesiączkę i ustąpiło. Wtedy uprawialiśmy petting, użyliśmy żelu smakowego, dostałam pieczenia. Po okresie odbylliśmy seks oralny i świąd powrócił. Czy to niedoleczona reakcja na substancje z prezerwatyw i żelu (wnioskuję, że to alergia na nie) czy mogę zarazić się grzybicą przez seks oralny? Partner nie ma objawów a przy zwykłym seksie czy pettingu problemu nie ma

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą wskazywać na infekcję. Wskazana jest wizyta u specjalisty ginekologa.