Swędzenie skóry a cholestaza ciążowa

witam serdecznie jestem w 34 tygodniu ciąży, sporadycznie swędziała mnie skóra, wykonałam badania prób wątrobowych i moje wyniki to AlAT 52 U/L aSPaT 34 U/L bilirubina całkowita 0,29 mg/dl czy to juz świadczy że może to być cholestaza dodam że skóra mnie swędzi w ciągu dnia ale nie jest to swędzenie uporczywe po wieczornym prysznicu nie odczuwam praktycznie żadnego swędzenia proszę o pomoc
KOBIETA ponad rok temu

Opryszczkowe "zimno"

Wywołana przez wirus HSV-1, pojawia się często w początkowym okresie choroby i objawia pieczeniem czy swędzeniem skóry ? mowa o opryszczce wargowej. Doktor Marcin Ambroziak udziela odpowiedzi na pytanie, dlaczego opryszczka często zostaje nazywana zimnem.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
W celu weryfikacji czy powodem świądu jest cholestaza należy oznaczyć poziom kwasów żółciowych we krwi. Z otrzymanym wynikiem badania należy udać się do specjalisty ginekologa. Jeśli cholestaza ciężarnych zostanie wykluczona to konieczne będzie pogłębienie diagnostyki w celu ustalenia przyczyny dolegliwości.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0

Witam,
oczywiście świąd skóry w ciąży i takie wyniki badań mogą być powiązane. Proponuję zwiększyć częstotliwość stosowania emoleintów.
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy