Alertec na swędzenie skóry ciała

Witam serdecznie, mam pytanie dotyczące leku alertec. Od pewnego czasu dokucza mi swędzenie skóry całego ciała, nie mam pojęcia z jakiego powodu. Dotychczasowa kuracja : alertec 1 raz dziennie. Czy alertec to wystarczający lek na powstrzymanie swędzenia całego ciała? Powinienem zażywać coś jeszcze czy alertec w zupełności wystarczy? Stosuję alertec już drugi lub trzeci dzień i nie widzę poprawy, czy alertec ma opóźnione działanie? Po ilu dniach mogę spodziewać się poprawy? Czy lepiej wdrożyć jeszcze jakieś leczenie oprócz alertec? Z jakiego powodu może swędzieć mnie skóra całego ciała? Lekarz stwierdził że to pewnie reakcja alergiczna i tabletka alertec na pewno rozwiąże problem. Jak widać jednak tak nie jest i nadal męczę się ze swędzeniem. Znowu muszę wybrać się do lekarza czy mam cierpliwie zażywać alertec? Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Podaje Pan za mało informacji. Jeżeli świąd skóry nadal się utrzymuje Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.