Swędzenie odbytu po leczeniu opryszczki

Witam, leczę się na opryszczkę, już jej praktycznie nie mam na skórze, ale została mi dziwna dolegliwość - swędzenie odbytu. To temu, ze się rany goją ? czy może być inny powód? . Z takim swędzeniem do jakiego lekarza się udać ? Ginekologa czy proktologa? a może innego? nie swędzi mnie aż tak mocno, ale dokucza mi to a boje się leczyć to na swój sposób, żeby nie nawrócić opryszczki. Proszę o pomoc, do jakiego lekarza się udać ??? bo lekarz to pojęcie względne .

Piotr Pilarski

Najprawdopodobniej jest to związane z gojeniem. Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam.

Dzień dobry, podane objawy jak najbardziej mogą utrzymywać się w trakcie leczenia. Jeśli świąd nie ustąpi kilka dni po zakończeniu leczenia proszę udać się do dermatologa.

Pozdrawiam
Alicja Adaszewska
Klinika Ars Estetica