Swędzenie skóry głowy, uszu i karku po usunięciu pęcherzyka żółciowego

Dwa tygodnie temu miałam operacje wyciecia pęcherzyka żółciowego. Od tamtej pory odczuwam swędzenie skóry głowy, uszu, za uszami i karku. Pytałam lekarza czy to może reakcja na jakieś leki, kroplówki lub narkozę ale powiedział że raczej nie. Wcześniej miałam też niewielką wysypkę w wyżej wymienionych miejscach. Czytałam gdzieś że może to być alergia na tworzywo z którego zrobiona jest klamra jaka została w moim brzuchu po operacji. Czy ta klamra zostaje tam na zawsze? Bardzo proszę o pomoc.

Sama Pani podaję że objawy w wyżej wymienionych miejscach były wcześniej ale o innym charakterze. Nie łączyłbym zabiegu i znieczulenia z obecnymi objawami.
Co do "klamry" czyli klipsów (zabieg był laparoskopowy), to tak, one zostają do końca życia i nie dają żadnych objawów skórnych