Swędzenie skóry u 2-letniego synka

Witam serdecznie ,mam 2 letniego synka ktory ma czeste swedzenie skory w nadgarstkach przy dloniach .Czesto swedzenie jest tak silne ,ze drapanie powoduje rany . Nie wiem co moze byc przyczyna dlatego bardzo prosze o pomoc.Dziekuje i pozdrawiam .Mama Kamilka

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy najpewniej mają podłoże infekcyjne (zapalne choroby, skóry, choroby pasożytnicze) lub alergiczne (np. AZS). Sugeruję konsultację ze specjalistą pediatrą.