Swędzenie skóry w okolicy brwi i na czole

Witam, dwie godziny temu zaczela mnie swedziec skóra w poblizu brwi i na czole, potem na szyi i głowie. Czoło stalo sie zaczerwienione, potem poczulem świąd na brzuchu, w okolicach krocza i na plecach. Na skórze tulowa powyskakiwali mi pare malych krostek i pare wiekszych jakby prepli(cos jak po ukaszeniu komara). Nie mam gorączki, czuje sie dobrze. Swędzenie od 30 minut nie wystepuje. Co to moze byc? Ospa? Alergia? Czy jeszcze cos innego?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, niestety bez możliwości wykonania badania oraz zebrania wywiadu lekarskiego, trudno postawić diagnozę. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego bądź na SORze. Pozdrawiam