Swędzenie w okolicach intymnych i uszach po zjedzeniu słodyczy

Po zjedzeniu cukru (słodkości, owoce itp.) zaczyna mnie swędzieć w okolicach intymnych i w uszach. Kilkukrotnie byłem u różnych lekarzy, którzy zazwyczaj przepisują maści przeciwgrzybicze. Użycie takiej maści pomaga, o ile nie jem słodkości. Od roku unikam słodkiego w mojej diecie, ale się zdarzają. Moja waga to 73 kg przy wzroście 174 cm. Uprawiam dużo sportu. Moje prośby do lekarzy, by zbadać sprawę wnikliwe kończą się fiaskiem i zostaję z maścią i nawracającym problemem. Z góry dziękuję.

Aleksander Ropielewski

Niestety problem jest zbyt niejednoznaczny aby bez możliwości badania i zlecenia badań dodatkowych ustalić jego przyczynę. Najpewniej wynika to z kolonizacji grzybem okolic, które Panią swędzą (dowodzi tego poprawa po maściach antygrzybiczych). Jedyne co mogę doradzić to zrobić posiew z okolic sromu i uszu w celu ustalenia rodzaju grzyba i kontakt z dermatologiem.