Swędzenie za uszami i biały, przezroczysty płyn a możliwość uczulenia

Witam ! Od kilku miesiecy mam swedzenie za uszami I czasem pojawia sie rowniez bialy przezroczysty plyn. Probowalam masc Hydrocortisonum 5mg. Pomaga na kilka dni I znowu powraca dolegliwosc. Przykladalam tez czosnek rowniez bez rezultatu. Czy to jest uczulenie czy jakas odmiana grzybka ? Co robic aby pozbyc sie tego ? Mam 61 lat i nosze kolczyki srebrne wiele lat. Dziekuje Iwona.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli zastosowane leczenie nie przynosi spodziewanego efektu to konieczna będzie wdrożenie diagnostyki. Proszę zatem udać się na wizytę do specjalisty dermatologa, który pokieruje procesem diagnostycznym.