Swędzenie, zaczerwienienie pochwy i biała wydzielina po stosunku

Witam....w sobotę współżyłam z chłopakiem,w niedziele miałam lekki świąd pochwy,a od poniedziałku już doszło zaczerwienienie i taka biała wydzielina lekko serowata,lecz nie Ma jej dużo tak trochę.W aptece Pani poleciła Mi maść CLOTRIMAZOLUM.Czy Mam grzybicę pochwy?.Przypominam,że nigdy w życiu nie miałam, a Mam 33 lata.Czy muszę zgłosić się do ginekologa,czy po Tej maści przejdzie.I czy mogę wspołżyć z chłopakiem?Z góry dziękuje za odpowiedz.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy wskazują na infekcję o etiologii grzybiczej. Teoretycznie może Pani zastosować maść clotrimazol, aczkolwiek sugerowałabym konsultację ze specjalistą ginekologiem i zastosowanie bardziej skutecznych leków. Do czasu wyleczenia powinni powstrzymać się Państwo od współżycia.