Świąd ciała i łupież po odstawieniu leków przeciwalergicznych

Witam. Po odstawieniu leków przeciwalergicznych swędzi mnie całe ciało, pojawia się łupież na włosach. Nie mam przy tym zmian skórnych, czasem pojawiają się wypieki na szyi i klatce piersiowej. Zaczęło się po tym jak skorzystałam z basenu i sauny 2 dni po antybiotykoterapi. Proszki i płyn do prania zmieniałam dwukrotnie (na te, które nigdy mnie nie uczulały) Alergie mam na kota, psa (brak zwierząt w domu), kurz, pyłki traw,, grzyby i pleśnie. Lekarz nic nie powiedział, zlecił leczenie objawowe, czyli tabletki przeciwalergiczne. Po 2 dniach od ostatniej tabletki zaczyna się lekki świąd, po 4 dniach nie mogę spać, oraz miejscami potrafiłam podrapać się do krwi. Czekam na wizytę u dermatologa. Co to może być? Dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

Jeśli jest reakcja na leki przeciwalergiczne to wskazywałoby na podłoże uczuleniowe proszę koniecznie zgłosić się do lekarza rodzinnego