Świąd podudzi w sytuacjach stresowych

Problem: mąż ma od 2 tyg. pokrzywkę(ma50 lat; od kilku w syt. stresowych miał świąd podudzi,brał Telfast120. Tym razem:swędzenie rąk, okol. uszu, karku,twarzy.Grudki przechodzące w czerwone i bardzo swędzące place. Pomogły sterydy i.m., teraz metypred,Telfast i Zyrtec Augmentin ale zmiany wciąż się pojawiają.Lab.: OB 26, lekka neutropenia z limfo, i monocytozą.Cholesterol 250, reszta b.z.Co robić?Kontaktowe zap.skóry nie wchodzi w grę.Sterydy bierze od 9 dni.ASO, CRP w normie, cukier 98mg%.

Magdalena StusiĹska

Być może zmienili Państwo coś w diecie lub otoczeniu- np. proszek do prania lub płukania?
Jeżeli takie zmiany nie ustąpią należy skontaktować się z lekarzem dermatologiem.