Syrop prawoślazowy dla 5-miesięcznego dziecka

Witam, pediatra zaleciła nam syrop prawoślazowy w dawce 2 x 2ml, mała ma skończone 5 miesięcy, w składzie syropu jest alkohol i mam wątpliwości czy mogę spokojnie podać go dziecku

Renata GrzechociĹska

Witam.
W specyfikacji produktu napisano, ze lek nie powinien być stosowany u dzieci poniżej 6 roku życia. Można zamienić na syrop np. Flegamina Mite, który ma wskazania już od 6 miesiąca życia
Pozdrawiam