Szansa zamiany gipsu na ortezę

Witam 1 wrzesnia skrecilem staw skokowy.Po przyjezdzie na pogotowie zrobiono przeswietlenie oraz przepisano Reparil Gel N. 2 wrzesnia pojechalem tez do ortopedy gdyz noga jeszcze bardzie spuchla. Tam zalozono gips na 3 tygodni. Dzis mamy 5.09 zsinialy palce oraz ostro boli przy opuszczeniu nogi w pionie. Czy w szpitalu jest szansa zamiany gipsu na orteze? Dziekuje ze informacje

Takie silne bóle przy opuszczeniu nogi mogą być objawem niewydolności żylnej, powinno sie zastosować leki przeciwzakrzepowe. Gips można zamienić na ortezę ale w poradni