Szanse na powrót do sprawności ruchowej po wypadku drogowym

Witam! W wypadku drogowym został poszkodowany brat. Z opisu jego stanu wynika:" Niedowład kończyn dolnych i górnych po ewakuacji krwiaka nadtwardówkowego w okolicy czołowej prawej, po złamaniu kręgosłupa C5 z dnia 11.07.2012 wykonano zabieg operacyjny - korpektomia C5, usztywnienie C4-C7 prostego trzonu i płytka " Aktualnie brat leży w CRK w Konstancinie lecz dotychczasowa rehabilitacja nie przynosi skutków. W środę zostanie wykonany rezonans. Czy jest jakakolwiek szansa, aby odzyskał sprawność ruchową? Ewentualne kontakty osób, które specjalizują się w takich przypadkach, aby skorzystać z ich konsultacji?

MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Raczej po tak długim okresie od urazu, od wystąpienia objawów niedowładu szansa na odzyskanie sprawności jest bardzo mała. W miarę upływu czasu ta szansa maleje i jeśli sprawność ruchowa nie pojawi się przed rokiem od jej utraty to po tym czasie już raczej nie powróci. Ośrodki rehabilitacyjne można znaleźć na stronach: http://www.e-kurort.pl/ http://www.patrona.pl/. Co do konkretnych informacji na temat zdrowia brata najlepiej w tej sprawie skonsultować się z neurologiem, który po badaniu i analizie wszystkich wyników badań określi rokowanie pacjenta.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty