Szanse na powrót do sprawności ruchowej po wypadku drogowym

Witam! W wypadku drogowym został poszkodowany brat. Z opisu jego stanu wynika:" Niedowład kończyn dolnych i górnych po ewakuacji krwiaka nadtwardówkowego w okolicy czołowej prawej, po złamaniu kręgosłupa C5 z dnia 11.07.2012 wykonano zabieg operacyjny - korpektomia C5, usztywnienie C4-C7 prostego trzonu i płytka " Aktualnie brat leży w CRK w Konstancinie lecz dotychczasowa rehabilitacja nie przynosi skutków. W środę zostanie wykonany rezonans. Czy jest jakakolwiek szansa, aby odzyskał sprawność ruchową? Ewentualne kontakty osób, które specjalizują się w takich przypadkach, aby skorzystać z ich konsultacji?

MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Raczej po tak długim okresie od urazu, od wystąpienia objawów niedowładu szansa na odzyskanie sprawności jest bardzo mała. W miarę upływu czasu ta szansa maleje i jeśli sprawność ruchowa nie pojawi się przed rokiem od jej utraty to po tym czasie już raczej nie powróci. Ośrodki rehabilitacyjne można znaleźć na stronach: http://www.e-kurort.pl/ http://www.patrona.pl/. Co do konkretnych informacji na temat zdrowia brata najlepiej w tej sprawie skonsultować się z neurologiem, który po badaniu i analizie wszystkich wyników badań określi rokowanie pacjenta.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty