Szanse zapłodnienia przy antybiotyku i Lesiplus

Biorę już trzecie opakowanie tabletek antykoncepcyjnych Lesiplus,jestem przy 7 tabletce. W środę w południe współżyłam z moim chłopakiem bez dodatlowego zabezpieczenia. Nie skończył we mnie jednak trochę zostało na moich wargach sromowych. Wieczorem o godz. 21:00 okazało się że muszę wziąć antybiotyk Tauromentin,który obniża działanie tabletek anty. Słyszałam że plemniki mogą żyć jeszcze 72h zatem czy w trakcie brania już trzeci dzień antybiotyku czy w tym przypadku istnieje szansa zapłodnienia?

Magdalena StusiĹska

Nawet podczas stosowania antykoncepcji nigdy nie ma 100% pewności że nie dojdzie do zapłodnienia- jednak w opisanej sytuacji jest to mało prawdopodobne.