Czy słabe krwawienie przy tabletkach antykoncepcyjnych może oznaczać ciążę?

Mam 21 lat i od 3 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne N******. Po pierwszych dwóch opakowaniach krwawienie było bardzo obfite (tak jak zanim zaczęłam brać tabletki, a może nawet nieco bardziej obfite) i dodatkowo znacznie bardziej bolesne. Po trzecim opakowaniu krwawienie jest bardzo małe, zaczęło występować szybciej (już przy 26 tabletce) i nie mam żadnych bólów. W ostatnim tygodniu tego opakowania brałam również antybiotyk, który mógł obniżać działanie tabletki, więc stosowałam dodatkowe zabezpieczenie. Jednak w pierwszym tygodniu trzeciego opakowania spóźniłam się z jedną tabletką 15 godzin... i teraz zastanawiam się czy powinnam się martwić ciążą? Czy po prostu mój organizm wreszcie się "przestawił" na tabletki i teraz moje miesiączki już będą bezbolesne i mniej obfite? Będę wdzięczna za odpowiedź :)
21 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
1. Tabletek w opakowaniu jest 21, więc wystąpienie krwawienia przy 26(?) tabletce nie jest bynajmniej spóźnione.
2. Pominięcie tabletki w pierwszym tgodniu jak najbardziej może skutkować ciążą. Jest to nawet dość prawdopodobne.