Trzecie opakowanie Lesiplus a szanse na ciążę

Biorę już trzecie opakowanie tabletek antykoncepcyjnych Lesiplus, jestem przy 7 tabletce. W środę w południe współżyłam z moim chłopakiem bez dodatlowego zabezpieczenia. Nie skończył we mnie jednak trochę zostało na moich wargach sromowych. Wieczorem o godz. 21:00 okazało się że muszę wziąć antybiotyk Tauromentin, który obniża działanie tabletek anty. Czy zaistniała w tym przypadku szansa na zajście w ciąże? Słyszałam że plemniki mogą żyć jeszcze 72h.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

ryzyko zajście w ciąże występuje zawsze gdy się współżyje. Jednak w opisanym przypadku jest bardzo niskie. Sugeruję Pani zrobienie testu ciążowego 14 dni po współżyciu.

Pozdrawiam.