Szare kreski w polu widzenia

Witam od jakiegoś czasu gdy patrzę widzę jakies rożne Mazaje na tle tam gdzie patrzę jakies czarne szare kreski dziwne , poruszają sie gdy przesuwam wzrokiem co to moze byc da sie jakoś to zlikwidować? Strasznie mnie to irytuje ogólnie nie przeszkadza mi to w zyciu ale jak si skupie na jednolitym tle widzę to prosze o jakies porady

Lek. Tomasz Budlewski

proszę koneicznie udać się dolekarza okulisty, po badaniu będzie mozna coś więcej powiedzieć.

 Lek. Tomasz Budlewski

Prawdopodobnie są to męty w ciele szklistym, powstają one w przebiegu zwyrodnienia ciała szklistego wypełniającego gałkę oczną. Najczęściej powstają one u osób z krótkowzrocznością, lub u osób starszych np.po operacji zaćmy. Zazwyczaj są niegroźne ale mogą też występować w przebiegu niektórych chorób np. w przebiegu cukrzycy, krwotoków do ciała szklistego, po urazach, w stanach zapalnych wnętrza gałki ocznej. Należy zgłosić się do okulisty zwłaszcza gdy towarzyszą im błyski - mogą poprzedzać stany patologiczne siatkówki, lub gdy pojawiły się one nagle samoistnie lub po urazie, oraz gdy w znacznym stopniu zaburzają widzenie.