Szarobrunatne ognisko w biegunie dolnym płata prawego

wynik histopatologiczny tarczycy w biegunie dolnym płata prawego jaśniejsze szaro brunatne ognisko wielk.1\0.5/0 .8cm odalone od torebki o 2 cm ku dołowi drugie koloru ciemno brunatnego śred.1cm o galaretkowatej konsystencji dochodzącej do torebki.płat lewy w części środkowej obecny guzek koloru ciemno brunatnego śr.1,2cmdochodzący do torebkio galaratkowatej konsystencji pisze wole wieloguzkowe -1 znaleziono przytarczyce śr.2,5mm w okolicy okołotorebkowej płata prawego guza rozrostowego

Lek. Magdalena Pikul

Jakie wątpliwości budzi wynik? Co jest niejasne? Rozpoznanie to wole wieloguzkowe tj. zmiana lagodna. Proszę zgłosić się do endokrynologa.