Szczepieni na ospę po zachorowaniu na tę chorobą

Witam,czy można zaszczepić się na ospę jak się już chorowało. Pytam poniewz nie o Witam,syn 15 lat nie ma w ksiazeczce zdrowia wpisanej daty kiedy chorowal na ospe. Jest w szkole w USA gdzie szczepienie na ospe jest obowiazkowe dla osob ktore nie chorowaly lub nie byly szczepione. Czy jezeli chorowal a zostanie zaszczepiony to groza mu jakies powiklania .

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zaszczepienie dziecka nie wiąże się z wystąpieniem powikłań, nawet jeśli dziecko chorowało w przeszłości. Nie ma powodów do niepokoju.