Szczepienie dziecka po zachorowaniu na ospę

Witam , moja córka ma niespełna 7 miesięcy i właśnie przechodzi ospę . 2 tygodnie temu ospę przechodził syn dlatego odroczyliśmy sczepienie małej ( obowiązkowe na 7 miesięc) lekarka powiedziała że na szczepienie z małą mam przyjść 10 tyg ospa + 7 tyg. czyli za 17 dni czy to nie za wcześn8ie wszędzie pisze że trzeba odczekać 2-3 miesiące. Nie wiem co robić .

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, należy w tej sytuacji zastosować się do zaleceń lekarki, jeżeli dziecko było dotychczas planowo szczepione, to wykonywane w 7. mies. szczepienie przeciwko WZW B nie zawiera żywych wirusów i nie jest wymagany tak długi odstęp.