Szczepienie przeciw grypie dla 2-latki

Witam Mam pytanie mieszkam w Anglii i wlasnie dostalam list apraszajacy na szczepienie dla mojej 2 letniej corki przeciwko grypie, nie jest to szczepionka tylko spray do nosa nie wiem co mam robic ? Czytalam ze moga wystapic skudki uboczne :( Prosze o szybka odpowiedz . Dziekuje

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jak po każdym szczepieniu może dojść do odczynu poszczepiennego. Nie jest to obowiązkowa procedura dla maluchów. Sama musi Pani podjąć decyzję - wątpliwości warto przedyskutować z lekarzem lub pielęgniarką pod opieką których znajduje się dziecko (czy istnieją szczególne wskazania dla dziecka do tego szczepienia).