Szmery serca w 6. tygodniu ciąży

Witam, bardzo proszę o pomoc - mam 27 lat i jestem w 6 tygodniu ciąży. Lekarz internista podczas rutynowej wizyty stwierdził "szmery serca". Czy to możliwe, aby przez 27 lat nikt nie wykrył u mnie wady serca?Czy można w ogóle mówić o wadzie serca, czy takie szmery się zdarzają i jest to normalna sprawa? Czy w obecnej sytuacji - ciąży - może to być niebezpieczne? Jeśli tak, to jak bardzo? Wybieram się na wizytę do kardiologa, ale nie daje mi to spokoju. Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna jest wizyta u kardiologa i wykonanie badania echokardiograficznego. Proponuję spokojnie poczekać do wizyty. w tym momencie konieczne jest badanie i gdybanie nic nie da.