Co robić z tymi szmerami nad sercem?

Witam. Mam 33 lata. Od dziecka Mam szmery serca. A od niedawna podejrzano u mnie częściowy ubytek niedzykomorowy w części bloniastej VSD. Objawy to kołatania serca ciśnienie 100/60 zimne ręce,nogi i trzęsę się. Mecze się przy sprzątaniu chodzeniu po schodach czasami przy jedzeniu. Dodatkowo w wynikach rezonans magnetyczny płuc wykryto zwloknienia i zgrubienia w prawym płucu. Czy to ma związek z tą wada serca? Czy ta wada u dorosłych jest czymś groźnym i czy da się wyleczyć? I jak dbać o siebie przy takiej wadzie?
KOBIETA, 33 LAT 2 tygodnie temu

Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność

Około 40-60% Europejczyków prowadzi siedzący tryb życia, z czego płyną bardzo negatywne skutki zdrowotne. Ile czasu powinniśmy poświęcać na wysiłek fizyczny? Światowa Organizacja Zdrowia zaleca podejmowanie co najmniej 30-minutowej aktywności fizycznej o umiarkowanej intensywności prze 5 dni w tygodniu lub 20-minutowej aktywności o dużej intensywności ? przez 3 dni w tygodniu.

Ograniczenie tolerancji wysiłku może być objawem niewydolności serca. Wymaga Pani konsultacji kardiochirurgicznej, proszę jednak poprzedzić wizytę wykonaniem badania echokardiograficznego ("Echo serca"). Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zmiany w płucach wynikają z przewlekłego nadciśnienia płucnego, będącego konsekwencją wady. Proszę nie zwlekać z wizytą u specjalisty.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty