Co robić z tymi szmerami nad sercem?

Witam. Mam 33 lata. Od dziecka Mam szmery serca. A od niedawna podejrzano u mnie częściowy ubytek niedzykomorowy w części bloniastej VSD. Objawy to kołatania serca ciśnienie 100/60 zimne ręce,nogi i trzęsę się. Mecze się przy sprzątaniu chodzeniu po schodach czasami przy jedzeniu. Dodatkowo w wynikach rezonans magnetyczny płuc wykryto zwloknienia i zgrubienia w prawym płucu. Czy to ma związek z tą wada serca? Czy ta wada u dorosłych jest czymś groźnym i czy da się wyleczyć? I jak dbać o siebie przy takiej wadzie?

Ograniczenie tolerancji wysiłku może być objawem niewydolności serca. Wymaga Pani konsultacji kardiochirurgicznej, proszę jednak poprzedzić wizytę wykonaniem badania echokardiograficznego ("Echo serca"). Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zmiany w płucach wynikają z przewlekłego nadciśnienia płucnego, będącego konsekwencją wady. Proszę nie zwlekać z wizytą u specjalisty.