Sztuczny zwieracz po nowotworze prostaty

Dzień Dobry, mój tata miał rok temu operację na nowotwór prostaty. Badania są bardzo dobre z wyjątkiem tego, że od operacji musi nosić worek, bo nie trzyma moczu. Dodam, że wykonywał ćwiczenia, jednak nie przyniosły rezultatu. Wiem, że można założyć sztuczny zwieracz. Proszę mi powiedzieć, gdzie w Polsce można wykonać taki zabieg. Tata jest z Rzeszowa i tutaj nie wykonują takich zabiegów. Z góry dziękuję za odpowiedź.
MĘŻCZYZNA, 74 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Proszę porozmawiać ze specjalistą urologiem, który prowadzi leczenie Pana taty. Bez wątpienia doradzi on, gdzie można wykonać taki zabieg najbliżej miejsca Państwa zamieszkania.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy