Sztywnienie kręgosłupa a wynik rezonansu magnetycznego

Mam 43 lata. Od dwoch lat cierpie na sztywnienie kregoslupa od odc. piersiowego do szyjn. .Sztywnienie wystepuje prawie caly dzien i nasila sie wieczorem .Towarzysza mu napiecia miesni i bol plecow czasem bardzo ostry na poziomie lopatki lub rozlany w odcinku piersiowym.Rezonans magnetyczny kreg.piersiowego wykazal male wypukliny TH5-TH9 ( ok2mm) , ognisko nieprawidlowego sygnalu na poziomie TH4 ( wielkosci 9mm)- najpr.naczyniaka oraz niski sygnal na odcinku TH8TH9 . Prosze o pomoc MJB

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, choroba o której najprawdopodobniej Pan mówi czy zesztywniajce zapalenie stawów kręgosłupa jest choroba o podłożu autoimmunologicznym, która powinna byc leczona przez reumatologa i dlatego zalecam wizyte i konsultacje u lekarza tej specjalizacji. Leczenie jest oparte zarówno na farmakologii jak i intensywnej rehabilitacji i ćwiczeniach. Pozdrawiam