Szum w uszach i podwyższone ciśnienie krwi

Mam 60 lat w od jakiegoś czasu czuję szum w uszach , który ostatnio mi się nasilił. Jestem przez to wewnętrznie rozdrażniony czuję , szybciej się męczę , występuje u mnie rozpromieniona i gorąca twarz. Wczoraj mierzyłem ciśnienie miałem 148/92 , po kilku minutach jak sobie zrobiłem ponowny pomiar ciśnienia miałem 145/88. Moje pytanie: Jakie mogę zażywać leki bez recepty , za nim dostanę się do lekarza.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane szumy uszne jak najbardziej mogą być konsekwencją podwyższonego ciśnienia krwi. Niestety nie ma jednak leków bez recepty, które mógłby Pan stosować. Zdecydowanie proszę udać się na wizytę do lekarza POZ, który zaleci właściwe preparaty.