Tabletka 72 po a przesunięcie owulacji

Dzień dobry, w tamtym miesiącu miałam wpadkę z chłopakiem. Był to 11 dzień cyklu, więc wzięłam tabletkę po. Po 14 dniach dostałam miesiączki, przynajmniej tak myślę, że to była miesiączka. Jednak dzień przed dostaniem miesiączki uprawialiśmy peeting. Boję się, że płyn przedejakulacyjny mógł się dostać w okolice pochwy. Tylko, że następnego dnia dostałam miesiączki. W 10 dniu nowego cyklu zrobiłam sobie test na beta HCG, wyszedł negatywny, jednak teraz sobie myślę, że mogło być za wcześnie (23 dni po pierwszym i 11 dni po drugim razie) . Czy mogę być w ciąży? I czy ta tabletka mogła tak zamieszać w moim organizmie, że dopiero wtedy (dzień przed okresem) mogło dojść do owulacji? Dodam, że dzień przed miesiączką bardzo bolał mnie jeden jajnik, i jest to pierwszy raz, gdyż nigdy nie miałam takich bólów.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Badanie poziomu betaHCG zostało wykonane w dobrym terminie, a zatem możemy uznać ten wynik za wiarygodny.
Tabletka "72h po" jest gigantyczną dawką hormonów, która faktycznie często wywołuje zaburzenia hormonalne. Wiąże się to właśnie z występowaniem nieregularnych cykli, zmianą charakteru krwawienia.
Szanse na ciążę po Waszym ostatnim zbliżeniu są minimalne.

Pozdrawiam.