Tabletki a nawracająca grzybica - jak ją wyleczyć?

Witam! Biorę tabletki antykoncepcyjne i od czasu do czasu mam grzybicę. Teraz właśnie skończyłam kolejne opakowanie tabletek i mam mieć miesiączkę, ale zauważyłam objawy grzybicy. Ponieważ wiem, że grzybicy nie leczy się podczas okresu, to nie wiem co mam w tym przypadku zrobić? Udać się do lekarza czy nie? Leczyć ją czy nie? Zastanawiam się, czy po okresie po prostu sama nie przejdzie ta grzybica?
ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Polecam jednak udać się do lekarza. Przepisze on globulki, które zastosuje Pani bezpośrednio po krwawieniu, jeśli objawy nie przejdą, a już teraz może Pani stosować krem przeciwgrzybiczy na srom i okolice, który zmniejszy świąd i częściowo zahamuje rozwój infekcji.

Najprawdopodobniej nawracająca grzybica ma związek z przyjmowanymi przez Panią tabletkami antykoncepcyjnymi. Zmiana na preparat o mniejszej zawartości estrogenu lub całkowite odstawienie hormonów mogłyby przynieść poprawę. Alternatywnie może Pani stosować przeciwgrzybicze leki doustne przez dłuższy okres, powinno to zapobiec nawracającym infekcjom.

Pozdrawiam serdecznie!