Grzybica pochwy a tabletki antykoncepcyjne

Dzień dobry. W środę (2 II) byłam u ginekologa, bo od kilku dni miałam objawy grzybicy pochwy (wcześniej, w sierpniu, miałam już ową infekcję, więc wiedziałam od razu, że to to). Potwierdziły się moje przypuszczenia. Lekarz przepisał mi globulki, ale kazał wziąć dopiero po okresie. Biorę tabletki antykoncepcyjne od 6 miesięcy, ostatnią tabletkę z blistra wzięłam we wtorek. Planowo dziś powinnam dostać okres, ale wciąż się nie pojawił. Dodam, że grzybica pojawiła się ok. tydzień po ostatnim stosunku. Czy w związku z tym możliwe jest, że okres przesunie się ze względu na chorobę? Albo że w ogóle nie wystąpi? I kiedy w takim razie powinnam zacząć leczenie globulkami? I co z tabletkami antykoncepcyjnymi, jeśli okres się nie pojawi?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W celu jak najszybszego rozpoczęcia leczenie powinna Pani rozpocząć nowe opakowanie bez wykonywania 7dniowej przerwy.
Krwawienie powinno pojawić się w trakcie przerwy. Zostało Pani jeszcze kilka dni, więc jest jeszcze szansa, że miesiączka wystąpi. Jeżeli tak się jednak nie stanie, wskazane będzie wykonanie testu ciążowego, w celu wykluczenia ciąży. W przypadku negatywnego wyniku może Pani rozpocząć nowe opakowanie.
Wraz z rozpoczęciem nowego blistra szansa na wystąpienie krwawienia maleje. Z tego też powodu radziłabym odczekać jeszcze 2 -3 dni i rozpocząć leczenie.

Pozdrawiam.