Tabletki a seks bez prezerwatywy

Witam, mam 20 lat. Uprawiałem seks z moją partnerką bez zabezpieczenia ( tzn. prezerwatywy), Moja partnerka bierze tabletki od 1.5 miesiąca. w dzień, w którym uprawialiśmy seks również przyjęła tabletkę nie opuściła ani jednego dnia. Maksymalnie 2 razy wzięła tabletkę 20 minut po czasie. Lecz w dniu w którym kochaliśmy się tabletka była wzięta o odpowiedniej porze. Wytrysk wystąpił u mojej partnerki w pochwie. Czy jest jakieś ryzyko, że może zajść w ciąże? Jeśli regularnie od 1,5 miesiąca przyjmuje tabletki anty? Czy nie mam się o co martwić? Proszę o szybką odp. Dziękuję i pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Jeżeli tabletki antykoncepcyjne były przyjmowane regularnie tzn. nie została opuszczona żadna z nich, były przyjmowane o stałej porze( opóźnienie 20 minutowe nie ma większego znaczenia) i nie były w tym czasie przyjmowane inne leki mogące osłabiać działanie tabletek antykoncepcyjnych(np. antybiotyki) to ich działanie antykoncepcyjne powinno być zachowane.
W przypadku wątpliwości należy wykonać test ciążowy po upływie 2 tygodni od stosunku.
Pozdrawiam