Czy źle dobrane tabletki chronią przed ciążą?

Biorę tabletki antykoncepcyjne od 2 miesięcy i wydaje mi się, że to właśnie po nich źle się troszkę czuję np. jestem ospała i jest mi niedobrze. I mam pytanie czy mogą one nie działać skoro są źle dobrane ? Współżyłam raz bez zabezpieczenia i obawiam się, że mogę być w ciąży jeśli moje obawy co do tych tabletek się okażą prawdą.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Jeżeli przyjmowała Pani tabletki regularnie tzn. nie opuściła Pani żadnej z nich, przyjmowała je Pani o stałej porze, ich działanie powinno być zachowane.

Na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych nie mają wpływu objawy, które się u Pani pojawiły.
Konieczna jest wizyta u ginekologa celem zmiany na inny preparat.
Pozdrawiam