Tabletki antykoncepcyjne a krwawy mocz

Witam, Mam 21 lat. Od stycznia biorę tabletki antykoncepcyjne. Niedawno zmieniłam tabletki z Naraya na Belara. I jednorazowo pojawiło się lekkie zakrwawienie moczu. Czy jest to raczej spowodowane nerkami czy to reakcja na tabletki? Chciałabym jeszcze zapytać, czy w trakcie brania tabletek antykoncepcyjnych możliwe jest zbadanie płodności i jeśli tak, to jakie badania należałoby wykonać?

Lek. Tomasz Budlewski

Nie ma raczej tego typu badań. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa. wcześniej może Pani wykonać badanie ogólne moczu. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.