Tabletki antykoncepcyjne a późniejsza płodność

Mam pytanie - czy branie tabletek przez kilka dobrych lat ma wpływ na późniejszą płodność? Chodzi mi tutaj konkretnie o to czy jest jakaś granica, że np. biorąc 10 lat mogą być problemy czy nie ma to wpływu?

Aleksander Ropielewski

Im dłuższy okres przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych tym możliwe większe ryzyko późniejszego powrotu osi podwzgórzowo-przysadkowo-jajnikowej do samoistnej równowagi i problemy z zajściem w ciążę.