Tabletki antykoncepcyjne dwufazowe

Czy mogę przyjmować tabletki antykoncepcyjne dwufazowe bez zachowania 7-dniowej przerwy? Tabletki biorę nie z powodu zapobiegania ciąży, lecz z powodu torbiela czynnościowego 34 mm. Czy nie robiąc przerwy, mogę sobie zaszkodzić? Bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Podczas zażywania tabletek antykoncepcyjnych można czasami (w porozumieniu z lekarzem), raz na jakiś czas, nie zrobić 7-dniowej przerwy w ich zażywaniu, np. kiedy planujemy wyjazd wakacyjny  i nie chcemy "zepsuć" go sobie miesiączką. Jednak nie jest właściwe, aby robić to zbyt często. Najlepiej jest stosować się do schematu proponowanego przez producenta leku.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty