Tabletki antykoncepcyjne dwufazowe

Czy mogę przyjmować tabletki antykoncepcyjne dwufazowe bez zachowania 7-dniowej przerwy? Tabletki biorę nie z powodu zapobiegania ciąży, lecz z powodu torbiela czynnościowego 34 mm. Czy nie robiąc przerwy, mogę sobie zaszkodzić? Bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Podczas zażywania tabletek antykoncepcyjnych można czasami (w porozumieniu z lekarzem), raz na jakiś czas, nie zrobić 7-dniowej przerwy w ich zażywaniu, np. kiedy planujemy wyjazd wakacyjny  i nie chcemy "zepsuć" go sobie miesiączką. Jednak nie jest właściwe, aby robić to zbyt często. Najlepiej jest stosować się do schematu proponowanego przez producenta leku.

Pozdrawiam!