Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 6 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Tabletki Atarax i złe samopoczucie

Dawniej zażywałam dwa razy dziennie tabletki Atarax. Zgodnie z zaleceniem lekarza, gdy szłam na imprezę, odstawiałam je dzień przed. I nic złego się nie działo, brak jakiegoś nadzwyczajnego kaca. Przez miesiąc miałam przerwę od brania tabletek, a teraz wróciłam do Ataraxu. Potem byłam na dwóch imprezach, nic specjalnego, dwa piwa. Tabletki odstawiałam dzień wcześniej. Tak jak przedtem. A rano czułam się po prostu źle. Czym może być to spowodowane? Powinnam odstawiać Atarax kilka dni wcześniej?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Jak przekonać osobę z depresją do wizyty u psychiatry?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak przekonać osobę z depresją do wizyty u specjalisty.

Dzień dobry,
Hydroksyzyna posiada czas biologicznego półtrwania we krwi ok. 7–10 godzin, jednak wyraźne efekty fizjologiczne są z reguły obserwowane nawet przez czas dwukrotnie dłuższy. Jest to osobniczo zmienne, ponadto Pani ogólny stan mógł odbiegać od wcześniejszego, stąd złe samopoczucie. Natomiast przy przyjmowaniu leków o działaniu psychotropowym obowiązuje jedna kardynalna zasada - nie wolno pić alkoholu.
Pozdrawiam.

0

Być może złe smopoczucie nie tyle związane jest z lekiem, ale zaburzeniami, z powodu których Pani lek przyjmuje? Zachecam do podjęcia psychoterapii, która pomoże poradzić sobie z rzeczywistymi, głebszymi przyczynami zaburzenia (leki działają tylko na objawy lękowe).

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy