Tabletki, krwawienie, odstawienie

Witam, biorę tabletki od października. Zaczęłam brać w celu zahamowania krwawienia. Owszem, nie miałam miesiączki od października do początku lutego, natomiast na początku lutego, aż do teraz mam krwawienie. Czasem większe, czasem mniejsze. Chciałabym zrezygnować z nich. Czy mogę to zrobić sama czy muszę wybrać się do ginekologa? Dodam, że nie mam dzieci, więc mogłabym brać inne lub zupełnie z nich zrezygnować... Dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam Basia

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Krwawienia międzymiesiączkowe są jednym z podstawowych działań niepożądanych tabletek jednoskładnikowych. Jeżeli krwawienia są nasilone oczywiście można zamienić preparat na inny. Jak się domyślam, miała Pani przeciwwskazania do zastosowania tabletek dwuskładnikowych, więc nie wiem, jakie postępowanie zaleci Pani lekarz.

Antykoncepcję hormonalną można odstawić w dowolnym momencie. Jeżeli jednak planuje Pani pozostać przy antykoncepcji hormonalnej, warto zaczekać do wizyty u ginekologa, który wybierze dla Pani zamienny preparat.

Pozdrawiam.